Zobacz newsletter w przeglądarce. Facebook Youtube LinkedIn Twitter
Informacje
gospodarcze

Comiesięczny przegląd sytuacji gospodarczej w województwach
Mimo typowych dla okresu wiosny i lata wzrostów popytu na pracowników sezonowych, w tym roku z powodu epidemii koronawirusa bezrobocie jest bardziej dotkliwe. Jak zatem wyglądał czerwiec w poszczególnych województwach? Szczegóły w naszym comiesięcznym przeglądzie sytuacji gospodarczej. Zobacz raport. 

Comiesięczny przegląd sytuacji gospodarczej w branżach
Jak wynika z danych GUS o zatrudnieniu i płacach w sektorze przedsiębiorstw, w czerwcu zatrudnienie okazało się o 0,2% wyższe niż przed miesiącem. Po bardzo złym kwietniu i maju widać poprawę wynikającą najprawdopodobniej z przywracania do pracy wcześniej wstrzymywanych działalności. Czyżby gospodarka się rozmrażała? Szczegóły w naszym comiesięcznym raporcie.

Inflacja w lipcu. Wyniki zgodnie z oczekiwaniami rynku
W lipcu ceny towarów i usług konsumpcyjnych obniżyły się przeciętnie o 0,1% w stosunku do notowanych w czerwcu i jednocześnie okazały się wyższe niż przed rokiem o 3,1% (w czerwcu wskaźnik dwunastomiesięczny wynosił 3,3%). 

Eksport w czerwcu 2020 – prognoza KIG
Dostępne obecnie dane o stanie gospodarki realnej oraz opinie pozyskane od członków KIG pozwalają szacować, że eksport w czerwcu 2020 zwiększył się w stosunku do wartości notowanych w maju o 10,8%. W lipcu znów czekają nas spadki, ale od sierpnia – poprawa wyników. Zobacz prognozę KIG. 
Comiesięczny przegląd makroekonomiczny
Prezentowane na przestrzeni lipca dane o stanie polskiej gospodarki w czerwcu i maju okazały się istotnie lepsze od zakładanych. Oznacza to, iż z najgłębszej fazy kryzysu wychodzimy nieco szybciej niż spodziewano się w optymistycznych scenariuszach. Mimo to przed nami wciąż kilka trudnych miesięcy. Ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej wciąż jest bardzo wysokie. Szczegóły w raporcie. 
Jakie trzy rzeczy mógłby zmienić prezydent? Ekspert KIG dla Business Insider
Prezydent Andrzej Duda zaprzysiężony na 2. kadencję. "Prezydent ma większe możliwości poddawania pod dyskusję i głębsze przemyślenie pomysłów opartych o wskazania grona szerszego niż skupionego jedynie wokoło administracji i większości parlamentarnej" − mówi ekspert KIG, Piotr Soroczyński w rozmowie z Business Insider. Jakie zatem trzy rzeczy mógłby zmienić prezydent i jak wpłynęłyby one na polską gospodarkę? Więcej w Business Insider.
Aktualności KIG

KIG i CK Targowa partnerem projektu Dream Employer
Wielopokoleniowość, rozproszenie zespołów, zmiany w modelach zarządzania pracownikami – jak firmy mogą sprostać tym wszystkim wyzwaniom? Sprawdź, jak zostać wymarzonym pracodawcą. Rusza Dream Employer − program i konkurs. Organizator: Brief.
Pora na odmrożenie upominków reklamowych. Konkurs
Drobny podarunek, precyzyjnie dobrany może stanowić skuteczną linię promocji. Przygotuj koncepcję kampanii z wykorzystaniem upominków reklamowych. Poszukiwane są ciekawe i nieszablonowe pomysły. Prace można przesyłać do 21 sierpnia 2020 r. Organizatorem konkursu jest Polska Izba Artykułów Promocyjnych.
Covid-19 nie odpuszcza. Nastroje przedsiębiorców nie najlepsze. Raport 
Centrum Monitoringu Sytuacji Gospodarczej zbadało aktualne nastroje przedsiębiorców. Powrócił sceptycyzm. Zauważalne są obawy dotyczące kolejnej fali epidemii koronawirusa i możliwości wzrostu podatków. Czy będą zwolnienia? Zobacz raport.
Eksperci KIG pomogą ci zdobyć środki na internacjonalizację firmy
Planujesz rozwój sprzedaży i eksportu lub zakup środków trwałych? Uzyskaj dofinansowanie na swoje działania w ramach Programu PARP 1.2. Polska Wschodnia – Internacjonalizacja polskich MŚP. Skorzystaj z pomocy ekspertów KIG oraz firmy Go Global Group, aby otrzymać wsparcie. Dowiedz się więcej. 
Liderzy Zrównoważonego Rozwoju poszukiwani
Użyj Barometru Wpływu, aby dowiedzieć się, jak twoje przedsiębiorstwo radzi sobie z realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju. Twoja firma może znaleźć się wśród liderów SDGs i zaprezentować się podczas Światowego Dnia Działania na rzecz Agendy 2030.
Wspieramy współpracę gospodarczą Botswana – Polska
Mimo ograniczeń związanych z pandemią nie ustajemy w działaniach na rzecz kooperacji przedsiębiorców z Polski i Botswany. Za nami wirtualne Forum Biznesu Botswana – Polska zorganizowane wspólnie z Botswana Investment and Trade Center, Ambasadą Botswany w Berlinie i Ministerstwem Rozwoju. Dowiedz się, jak możesz nawiązać współpracę biznesową z Botswaną. Zobacz relację ze spotkania.
KIG poleca

 

Jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania tego newslettera, kliknij {ONLY_MAILBOX}.