Zobacz newsletter w przeglądarce. Facebook Youtube LinkedIn Twitter
Informacje
gospodarcze

Rekordowy wzrost rezerw walutowych w maju 2020 r.
Narodowy Bank Polski poinformował o stanie aktywów rezerwowych w końcu maja. Zanotowany wzrost jest wręcz rekordowy co do kwoty! Rezerwy walutowe wyniosły 119 444 mln EUR i tym samym okazały się o 9,9% wyższe niż w końcu kwietnia i jednocześnie o 12,3% wyższe niż przed rokiem.

Polska gospodarka zamarła! Takie wyniki osiągnęliśmy w kwietniu
Głębokie spadki produkcji sprzedanej przemysłu i sprzedaży detalicznej, gwałtowny wzrost liczby bezrobotnych - oto cała prawda o tym, co działo się w polskiej gospodarce w kwietniu 2020 r. Pobierz comiesięczny przegląd makroekonomiczny.

Polacy nie ufają bankom?
W trakcie kryzysu wolimy mieć gotówkę w portfelu. Świadczy o tym nagły wzrost poziomu gotówki w obiegu, której wartość w porównaniu z zeszłym rokiem wzrosła w Polsce o ponad 62 mld zł, czyli prawie 23%. W poprzednich trzech latach średnioroczny wzrost mieścił się w przedziale 8-10%. Według głównego ekonomisty KIG, Piotra Soroczyńskiego, jest to objaw zdrowego rozsądku naszych rodaków.

Zasiłek solidarnościowy może pogłębić nasze problemy budżetowe
Eksperci nie są zgodni co do pomysłu Prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącego wprowadzenia specjalnego wsparcia finansowego dla osób, które straciły pracę w wyniku pandemii koronawirusa. Może zamiast wypłacać tego rodzaju zapomogi, lepiej byłoby przeznaczyć dodatkowe środki na ochronę miejsc pracy?
Aktualności KIG

Webinarium: Dofinansowanie na internacjonalizację firmy poza strefę UE
Gdzie szukać unijnych środków na umiędzynarodowienie firmy? Zapraszamy na webinarium poświęcone programom wsparcia dla przedsiębiorstw, które są zainteresowane rynkami Ameryki Łacińskiej czy Azji.
Nadmierny patriotyzm konsumencki może być groźny dla Polski
Zdaniem Prezesa KIG, Andrzeja Arendarskiego źle rozumiany patriotyzm gospodarczy może mieć negatywne konsekwencje dla eksporterów, którzy aż 80 proc. produkcji lokują na unijnych rynkach. Są wśród nich polscy producenci żywności. Jak nie wpaść w pułapkę?
Uzyskaj nawet do 70% dofinansowania na innowacje w ramach POIR
Jak uzyskać nawet do 70% dofinansowania na wdrożenie innowacyjnych w skali przedsiębiorstwa produktów lub usług? We wtorek, 23 czerwca zapraszamy na bezpłatny webinar poświęcony kredytom na innowacje technologiczne dla MŚP. Szkolenie realizowane w ramach projektu KIG #SolidarnizBiznesem. Obowiązują zapisy.
Coraz więcej firm ubiega się o certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play 2020
Mimo wielu problemów, z jakimi w dobie pandemii boryka się polska gospodarka, nie brakuje przedsiębiorców, którzy w biznesie cenią sobie zasady fair play i kierują się nimi nawet w tych trudnych czasach. Coraz więcej firm ubiega się o certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play, aby potwierdzić, jak ważne w ich działalności jest społeczne zaangażowanie i uczciwość. Możesz do nich dołączyć!
Spontaniczna zbiórka funduszy dla szpitali dorównała WOŚP
W ramach akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy!”, której KIG jest patronem instytucjonalnym, udało się zebrać już 50 mln zł! Z przekazów medialnych wynika, że podobną kwotę zgromadził WOŚP w ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem! Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej akcji. Kibicujemy też wszystkim firmom i organizacjom, które działają na rzecz walki z COVID-19. Razem możemy więcej!
Alerty prawne WKB Lawyers
Porady dla biznesu w czasie pandemii. Zachęcamy do zapoznania się z analizami eksperckimi dotyczącymi wybranych przepisów Tarczy Antykryzysowej przygotowanymi przez Kancelarię WKB Lawyers.
KIG poleca


Jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania tego newslettera, kliknij {ONLY_MAILBOX}.