Zobacz newsletter w przeglądarce. Facebook Youtube LinkedIn Twitter
Informacje
gospodarcze

Apel Rady Przedsiębiorczości do Premiera Morawieckiego
Największe niezależne organizacje wsparcia biznesu apelują do szefa rządu o spotkanie i wspólne wypracowanie najlepszych rozwiązań dla polskiej gospodarki, przedsiębiorców i pracowników. "Polską gospodarkę możemy uratować tylko wspólnie" - czytamy w apelu.

W kwietniu kolejny spadek rezerw walutowych
Kwietniowy spadek rezerw jest najprawdopodobniej odzwierciedleniem sporych przepływów kapitałów, jakie miały miejsce w minionym miesiącu w związku ze zmianami nastrojów inwestorów międzynarodowych. Wszystko przez rozszerzenie się pandemii koronawirusa. O jakim poziomie aktywów rezerwowych mowa?

Przedsiębiorcy w czasie kryzysu [ANKIETA]
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety Centrum Monitoringu Sytuacji Gospodarczej. To już druga edycja anonimowego badania, które będzie podstawą do prowadzenia skutecznej dyskusji z rządem o formach pomocy dla przedsiębiorców zmagających się z kryzysem. W prace CMSG z ramienia Krajowej Izby Gospodarczej zaangażowany jest nasz główny ekonomista, Piotr Soroczyński.
Bezpieczne miejsce pracy w czasie pandemii. Wskazówki dla pracodawców
Jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo zatrudnionych? Zachęcamy do zapoznania się z publikacją przygotowaną przez Grupę Luxmed z myślą o wsparciu pracodawców przygotowujących się do wznowienia pracy stacjonarnej w przedsiębiorstwach, w warunkach reżimu epidemiologicznego związanego z zakażeniami koronawirusem. Materiały rekomendowane przez Radę ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP.
RODO a informacje o stanie zdrowia pracowników
Odmrażanie gospodarki wiąże się z wprowadzeniem rygoru sanitarnego w miejscach pracy. Pracodawcy muszą pamiętać, że gromadząc i utrwalając dane dotyczące stanu zdrowia swoich pracowników (np. pomiar temperatury ciała), mają do czynienia z przetwarzaniem danych osobowych szczególnej kategorii.
Prawo własności zagrożone? Nowe plany Ministerstwa Sprawiedliwości
Przedsiębiorcy są oburzeni planami Ministerstwa Sprawiedliwości, które zamierza wprowadzić konfiskatę prewencyjną. Ingerencja w prawo własności prywatnej przed wyrokiem sądu nie może mieć miejsca - ostrzegają organizacje wchodzące w skład Rady Przedsiębiorczości.
Prezes KIG: Rząd powinien wprowadzić rekompensaty dla firm
W najnowszym numerze magazynu "Manager" Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, mówi o tym, że przedsiębiorcom potrzebny jest szeroki pakiet pomocy przewidujący zarówno bezzwrotną pomoc finansową, jak i rekompensaty. Zapraszamy do lektury.
Pracownicy na L4 na celowniku ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma zamiar skontrolować większą niż do tej pory liczbę osób, które przebywają na L4. Na pierwszy ogień pójdą pracownicy przebywający na zwolnieniu chorobowym wystawionym w czasie wirtualnej konsultacji z lekarzem. ZUS oczywiście ma do tego prawo. O szczegółach ekspert prawno-gospodarczy KIG, Przemysław Ruchlicki.
Aktualności KIG

Szkolenie online INCOTERMS® 2020
Zapraszamy na szkolenie z najnowszej wersji INCOTERMS®. Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo interpretować i stosować reguły handlu międzynarodowego? To szkolenie jest dla Ciebie! Szczegóły dotyczące wydarzenia na naszej stronie internetowej.
Wspieramy przedsiębiorców ze wszystkich zakątków Polski
Informacje o akcji "Nie pozwolę Ci się zamknąć" znalazły się w Poradniku antykryzysowym dla obszarów wiejskich. Przypomnijmy, że nasza inicjatywa ma na celu wsparcie lokalnych przedsiębiorców, których firmy ucierpiały w związku z pandemią COVID-19.
Dobre praktyki na czas pandemii #1: Philip Morris Polska
Trwa pandemia COVID-19 a my w ramach projektu #Solidarnizbiznesem pokazujemy dobre praktyki firm z różnych branż. Na początek HR-owa inspiracja od PMI. Spółka nie tylko nie zwolniła żadnego pracownika ani nie obcięła pensji, ale wprowadziła ułatwienia dla tych, którzy są szczególnie narażeni na koronawirusa.
Biznes w czasach pandemii. Bezpłatne konsultacje z ekspertami
Wprowadzenie pracy zdalnej, utrzymanie lojalności klientów czy pozyskanie finansowego wsparcia od państwa to tylko niektóre tematy omawiane na platformie pytajeksperta.pl. Znajdziesz tu webinary i spotkasz się ze specjalistami w dziedzinie prawa i gospodarki z takich firm jak Microsoft, Lenovo, Veeam, a także KIG.
KIG poleca


Jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania tego newslettera, kliknij {ONLY_MAILBOX}.